RFSU Malmös styrelse

Publicerad 2011-09-09 | Uppdaterad 2017-08-22

Vår styrelse har ett övergripande ansvar för verksamheten. Styrelsen uppdaterar vårt förbundskansli och vår förbundsstyrelse med vad som händer i Skåne och är även den lokala länken för arbetet med de frågor som drivs av RFSU på förbundsnivå. Styrelsen har även arbetsgivaransvar för RFSU Malmös anställda. Styrelsen består av en ordförande, sex ledamöter och två suppleanter. Den sammanträder ett tiotal gånger per år.

bild på ett cykelställ

RFSU Malmös styrelse 2017 

Sara Alfredsson - ordförande sara.alfredsson@rfsu.se
Mikael Hammarskjöld - vice ordförande mikael.hammarskjold@rfsu.se
Tania Karanja - kassör tania.karanja@rfsu.se
Alle Hammarstedt alle.hammarstedt@rfsu.se
Teodora Didova teodora.didova@rfsu.se
Emma Bengtsson emma.bengtsson@rfsu.se
Lila Johansson lila.johansson@rfsu.se
Andreas Palmqvistandreas.palmqvist@rfsu.se


Valberedning

Malin Garptoft malin.garptoft@rfsu.se 
Matilda Sjödell
Anna Renman

Mer från RFSU nära dig

Kontakta oss

Lokalföreningen RFSU Malmö
Besöks- och postadress
Södra Förstadsgatan 66
214 20 Malmö
E-post: malmo@rfsu.se


Kompetenscenter Sexualitet
Besöks- och postadress

Södra Förstadsgatan 66
214 20 Malmö
Skype: "RFSU Malmö"

E-post:

radgivning.malmo@rfsu.se

utbildning.malmo@rfsu.se
Tel: 040-30 57 00

 

Telefonrådgivning

Måndagar kl. 13-15

Tel: 040-305600

 

Sex för Alla
Besöks- och postadress

Södra Förstadsgatan 66
214 20 Malmö
Telefon: 040-30 57 00
Epost: sexforalla@rfsu.se

 

Köp RFSU Malmös antologi!

Nu finns möjlighet att köpa antologin - Inkludera sexualitet! Berättelser om att göra skillnad!

 

Tio yrkesverksamma skildrar sina sätt att möta människans sexualitet,relationer o sexuella hälsa.

 

Du beställer genom att skriva till utbildning.malmo(a)rfsu.se.

Antologin kostar 150kr och pengarna sätter du in på bg 5889-7364 och skriver i meddelanderaden: avser Antologi

 

Kalendarium

    Hitta rätt