Vår styrelse 2017

Publicerad 2009-12-14 | Uppdaterad 2017-10-06

Styrelsen för RFSU Örebro träffas ungefär en gång i månaden. Välkommen att kontakta oss om du har frågor eller funderingar!

RFSU Örebros styrelse 2017:

Ordförande Hanna Knutsson, hanna.knutsson@rfsu.se 
Vice Ordförande Malin Högberg, malin.hogberg@rfsu.se 
Kassör Margareta Frandsen, margareta.frandsen@rfsu.se
Sekreterare Max Pettersson, max.pettersson@rfsu.se
Medlemsansvarig Julia Berntsson, julia.berntsson@rfsu.se

Styrelseledamot Elina Lennström, elina.lennstrom@rfsu.se
Styrelseledamot Annie Boroian, annie.boroian@rfsu.se
Suppleant Beatrice Johansson, beatrice.johansson@rfsu.se
Suppleant Lisa Forsgren, lisa.forsgren@rfsu.se


Du kan också maila oss på orebro@rfsu.se

Kontakta oss

E-post:
orebro@rfsu.se

 

Ordförande RFSU Örebro:

hanna.knutsson@rfsu.se

 

Postadress:

RFSU Örebro

Slottsgatan 13A

703 61 Örebro

Gilla oss på facebook

På vår facebooksida lägger vi ut nyheter och information om vad som är på gång i föreningen. Gilla oss där för att ta del av allt som händer!

Bli medlem

Som medlem i RFSU får du möjlighet att delta i exempelvis kurser, seminarier och kongresser. Du kan även engagera dig i våra aktiviteter och/eller utbilda dig till informatör. Som medlem får du tillgång till RFSU:s intranät och kan diskutera sexualpolitik med andra RFSU:are. Du får också fyra nummer per år av den sexualpolitiska tidskriften Ottar!

Vi vill gärna ha fler medlemmar och informatörer. Kontakta oss om du är intresserad av att bli en av dessa.

Hitta rätt