RFSU Stockholms kansli

Publicerad 2010-03-09 | Uppdaterad 2017-10-03

Kommentera | 0 kommentarer

På RFSU Stockholms kansli arbetar:

Noah Elstad
Verksamhetschef
E-post: noah.elstad@rfsu.se
Tel: 08-692 07 08

Ellen Nordlund
Projektledare Sexualundervisning på lättare svenska och Hemma 
E-post: ellen.nordlund@rfsu.se
Tel: 08-692 07 09

Hanna Weber Vernét
Projektledare sexualupplysning 
E-post: hanna.weber-vernet@rfsu.se  

Hanna Öfors
Projektmedarbetare Sex i rörelse
E-post: hanna.ofors@rfsu.se 
Tel: 076-310 41 18

Helene Delilah
Handläggare informatörsverksamheten
E-post: helene.delilah@rfsu.se
Tel: 08-692 07 60

Izabella Thuresson
Projektledare Teckna sex
E-post: izabella.thuresson@rfsu.se
Tel: 076-013 87 14 (endast sms)

Jennie Persson
Projektmedarbetare Teckna sex
E-post: jennie.persson@rfsu.se

Jessica Hansson
Projektledare animationsprojektet Skapa bra-känsla
E-post: jessica.hansson@rfsu.se
Tel: 08-692 07 79

Linus Lundby
Projektledare Nyfiken - sex och relationer för unga nyanlända
E-post: linus.lundby@rfsu.se
Tel: 072- 307 46 37

Malin Kvitvær
Projektledare Teckna sex
E-post: malin.kvitvaer@rfsu.se
Tel: 0768-83 14 84 (endast sms)

Malin Lorensson
Projektledare skolinformation
E-post: malin.lorensson@rfsu.se
Tel: 08-692 07 56

Sophie Gunnarsson
Projektledare Sex i rörelse
E-post: sophie.gunnarsson@rfsu.se
Tel: 076-307 41 05

Stina S. Lundin
Vikarierande föreningssekreterare och medlemsansvarig
E-post: stina.stromberg.lundin@rfsu.se
Tel: 08-692 07 07 / 076-883 18 47


Elin Bengtsson
Föreningssekreterare samt projektledare för RFSU:s deltagande i Sthlm Pride (tjänstledig)

Kontakt via telefon

Kansli: 08-692 07 07
Bokning och frågor om vår informatörsverksamhet: 08-692 07 09
Verksamhetschef: 08-692 07 08

Rådgivning och testning: RFSU-kliniken, Medborgarplatsen: 08-692 07 84

Kommentarer

Ingen har kommenterat sidan ännu.

Skriv en kommentar

Jag har läst och godkänner användarvillkoren
Verifiering, upprepa koden till höger:  captcha

Mer från RFSU Stockholm

 

Nyhetsbrev 7/2017

Här kan du läsa nyhetsbrev nr 7 2017.

 

Medlemskväll: Vad händer efter Trumps Gag Rule

Välkommen på medlemskväll den 22 november med RFSUs förbundsordförande Hans Linde och Christine Johansson från Sida som gäster. Vad händer efter...

 

Nyhetsbrev 6/2017

Nu kan du läsa höstens andra nyhetsbrev, späckat med massor av nytt.

 

Nyhetsbrev 5/2017

Här kan du läsa höstens första nyhetsbrev.

Vi svarar på ungas frågor

Om informatörsverksamheten

RFSU Stockholm erbjuder ett komplement till skolornas egen sex- och samlevnadsundervisning. Alla skolor i Stockholms län kan boka oss.

Läs mer
 
Informatör in action

Bli informatör!

Tycker du att det är viktigt och roligt att prata om sex? Vill du få chansen att stärka unga personer? RFSU Stockholm vill ha nya informatörer som vill leda ungdomsgrupper. Kanske är du en av dem? Ansök nu!

Läs mer
 

Bli medlem

 

Medlemmar håller om varandra

RFSU Stockholm kämpar för allas rätt till sin egen kropp och sexualitet. Bli medlem - stöd vårt arbete!

Kontakta RFSU Stockholm

RFSU Stockholm arbetar inte med rådgivning och testning,  kontakta istället RFSU-kliniken på Medborgarplatsen: 08-692 07 84.

 

Öppettider RFSU Stockholm
Vardagar, måndag till fredag 9 – 17.

 

E-post
stockholm@rfsu.se eller fornamn.efternamn@rfsu.se

 

Facebook
facebook.com/RFSUSthlm

 

Telefon

Kansli: 08-692 07 07
Bokning och frågor om vår skolinformation:  08-692 07 60
Programansvarig för skolinformationsverksamheten:
08-692 07 56

Medlemsfrågor: 072-307 46 37
Colour of Love: 08-692 07 09

Verksamhetschef: 08-692 07 08


 

Adress
RFSU Stockholm
Eriksbergsgatan 46
114 30 Stockholm

 

Press
För pressfrågor kring RFSU Stockholms arbete kontakta vår ordförande Balder Navier Sarmentero på mail: balder.sarmentero@rfsu.se

Kansliet
Läs om vilka som jobbar på kansliet.

 

Vår styrelse
E-post: stockholm@rfsu.se
Läs om styrelsen.

Hitta rätt