RFSU Stockholms kansli

Om vår lokal

RFSU Stockholm delar lokal med RFSL Stockholm.
Våra lokaler är tillgängliga och har stortoa, dörrautomatik, hörslinga, ledstråk samt nöt- och parfymförbud. Assistanshundar är välkomna, men inga andra pälsdjur.

På RFSU Stockholms kansli arbetar:

Noah Elstad
Verksamhetschef
E-post: noah.elstad@rfsu.se
Tel: 08-692 07 08

Anna Diop
Administratör
E-post: anna.diop@rfsu.se
Tel: 0760-13 87 14

Ellen Nordlund
Projektledare Sexualundervisning på lättare svenska och Hemma 
E-post: ellen.nordlund@rfsu.se
Tel: 08-692 07 09

Elin Öberg
Administratör Vill Du?
E-post: elin.oberg@rfsu.se
Tel: 0763-07 41 05

Emma Sylvén Cornelius
Projektledare Hemma
E-post: emma.sylven.cornelius@rfsu.se
Tel: 0735-46 10 59

Hanna Weber Vernét (föräldraledig till aug -20)
Projektledare Hemma - sexualupplysning för familjhem
E-post: hanna.weber-vernet@rfsu.se  
Tel: 0768-83 14 80 

Hanna Öfors
Projektledare Sex i rörelse
E-post: hanna.ofors@rfsu.se 
Tel: 0763-10 41 18

Helene Delilah
Administratör
E-post: helene.delilah@rfsu.se
Tel: 08-692 07 60

Isabel Lind
Projektledare Sex i rörelse, Föreningssekreterare
E-post: isabel.lind@rfsu.se
Tel: 0768-83 18 47

Jessica Djäken
Projektledare sexualupplysning
E-post: jessica.djaken@rfsu.se
Tel: 08-692 07 79

Linus Lundby
Projektledare Nyfiken - sex och relationer för unga nyanlända
E-post: linus.lundby@rfsu.se
Tel: 0723-07 46 37

Malin Kvitvær (föräldraledig till augusti-20)
Projektledare Teckna sex
E-post: malin.kvitvaer@rfsu.se

Malin Lorensson
Projektledare skolinformation
E-post: malin.lorensson@rfsu.se
Tel: 08-692 07 56

Maral Erdebilci
Administratör Finnas Där
E-post: maral.erdebilci@rfsu.se
Tel: 0768-83 14 84 

Elin Bengtsson
Föreningssekreterare (tjänstledig)

Kontakta RFSU Stockholm

RFSU Stockholm arbetar inte med rådgivning och testning, kontakta istället RFSU-kliniken på Medborgarplatsen: 08-692 07 84.

Öppettider RFSU Stockholm
Receptionen är öppen måndag, onsdag, torsdag och fredag kl. 10-12, 13-15. Observera att receptionen håller stängt tisdagar, samt övriga dagar mellan kl.12-13.

E-post
stockholm@rfsu.se eller fornamn.efternamn@rfsu.se

Facebook
facebook.com/RFSUSthlm

Telefon
Kansli: 08-692 07 07
Verksamhetschef: 08-692 07 08
Bokning och frågor om vår skolinformation:  08-692 07 60
Programansvarig för skolinformationsverksamheten: 
08-692 07 56
Medlemsfrågor: 08-692 07 61

Adress
RFSU Stockholm
Alsnögatan 7
116 41 Stockholm 

Press
För pressfrågor kring RFSU Stockholms arbete kontakta ordförande Lina Fridén (f.d. Rengius Persson) på mail: lina.rengius.persson@rfsu.se

Vår styrelse
E-post: stockholm@rfsu.se