RFSU Stockholms kansli

På RFSU Stockholms kansli arbetar:

Noah Elstad
Verksamhetschef
E-post: noah.elstad@rfsu.se
Tel: 08-692 07 08

Anna Diop
Administratör
E-post: anna.diop@rfsu.se
Tel: 0760-13 87 14

Ellen Nordlund
Projektledare Sexualundervisning på lättare svenska och Hemma 
E-post: ellen.nordlund@rfsu.se
Tel: 08-692 07 09

Hanna Weber Vernét
Projektledare Hemma - sexualupplysning för familjhem
E-post: hanna.weber-vernet@rfsu.se  

Hanna Öfors
Projektledare Sex i rörelse
E-post: hanna.ofors@rfsu.se 
Tel: 0763-10 41 18

Helene Delilah
Handläggare informatörsverksamheten
E-post: helene.delilah@rfsu.se
Tel: 08-692 07 60

Jennie Persson
Projektmedarbetare Teckna sex
E-post: jennie.persson@rfsu.se

Jessica Hansson
Projektledare animationsprojektet Skapa bra-känsla
E-post: jessica.hansson@rfsu.se
Tel: 08-692 07 79

Linus Lundby
Projektledare Nyfiken - sex och relationer för unga nyanlända
E-post: linus.lundby@rfsu.se
Tel: 0723-07 46 37

Malin Kvitvær
Projektledare Teckna sex
E-post: malin.kvitvaer@rfsu.se
Tel: 0768-83 14 84 (endast sms)

Malin Lorensson
Projektledare skolinformation
E-post: malin.lorensson@rfsu.se
Tel: 08-692 07 56

Stina S. Lundin
Vikarierande föreningssekreterare, medlems- och prideansvarig
E-post: stina.stromberg.lundin@rfsu.se
Tel: 08-692 07 07 / 0768-83 18 47

Elin Bengtsson
Föreningssekreterare samt projektledare för RFSU:s deltagande i Sthlm Pride (tjänstledig)

Kontakt via telefon

Kansli: 08-692 07 07
Bokning och frågor om vår informatörsverksamhet:
08-692 07 09
Verksamhetschef: 08-692 07 08